DZISIAJ SELFIE, KIEDYŚ AUTOPORTRET

W środę 16 października uczniowie klasy preDP3 odbyli w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Narodowego lekcję z wiedzy o kulturze na temat portretów i autoportretów w sztuce współczesnej. Niektórzy z nich odwiedzili Muzeum po raz pierwszy i dla nich modernistyczny gmach był także spotkaniem z przedwojenną, unikatową architekturą Wrocławia. Młodzież obejrzała najpierw pastele Witkacego, obrazy Leona Chwistka i Bożeny Grzyb-Jarodzkiej, porównując różne techniki oraz kierunki w sztuce. W drugiej części zajęć uczniowie znaleźli się na wystawie czasowej „po/wy/miary” i tam obejrzeli fotograficzną instalację Doroty Nieznalskiej oraz prace Katariny Pirak Sikku ze Szwecji. Ta wystawa postawiła uczniów wobec pytań o trwałość i aktualność resentymentów oraz relacji sztuka-nauka.