Sb 27-31

Czerwiec 2020

27.06-31.08.2020 - przerwa wakacyjna
IB2 - Obóz Naukowy Krzyżowa 2017 / Revision Camp Krzyżowa 2017

autor zdjęć: Luca Krarup (IB2) / photos by Luca Krarup (IB2)

ZAPOLSKA NIE TYLKO W SZKOLE

Polonistyczne grupy z klas DP1 i DP2 uczestniczyły 22 listopada w wernisażu wystawy „#Zapolska” w ramach III Festiwalu Tradycji Literackich w Muzeum Pana Tadeusza. Uczniowie obejrzeli nie tylko portrety Gabrieli Zapolskiej, jej ubrania, osobisty sekretarzyk, fotografie, ale mogli także poczytać oryginalne „Szkice dramatyczne” czy listy pisane do męża. Wystawa prezentuje życie oraz twórczość autorki „Żabusi”, niezwykłą osobowość skandalistki i aktorki, która w autokreacji wyprzedziła swoją epokę, zadziwiając odwagą i bezkompromisowością. Zapolska odkryta przez uczniów w muzealnych salach to na pewno inspirujący początek cyklu lekcji języka polskiego na temat dramatu „Ich czworo”.