DO MATURZYSTÓW NA POŻEGNANIE…

Wielu Waszych rówieśników 8 czerwca rozpoczęło spóźniony o miesiąc egzamin maturalny i na pewno zastanawiacie się, jakby to było znaleźć się na ich miejscu… Waszym udziałem była w tym roku ekstremalna sytuacja, której nikt nie przewidział, i maturalne, inne niż zwykle, niepełne egzaminy są już za Wami i teraz z niecierpliwością oczekujecie lipcowych wyników.

Chcielibyśmy, choć w tej formie, przekazać Wam na pożegnanie nauki w naszej szkole kilka serdecznych słów. Kiedy się ma naście lat, rzadko zdarzają się chwile, które chce się zatrzymać na dłużej, bo młodość to niecierpliwość, szybkość, gwałtowność, zaś dorosłość jest wyzwaniem, refleksją, ciszą, ale też wspomnieniem. Zatrzymajcie w swojej pamięci dobre zdarzenia, inspirujące rozmowy, piękne spotkania, a nawet te niełatwe szkolne doświadczenia, bo one także uczą nas rzeczy ważnych.

Życzymy Wam wielu zwycięstw w potyczkach z życiem, dobrych wyborów, satysfakcjonujących osiągnięć i szczęścia, którego źródłem, jak pisał Czesław Miłosz, mogą być wschody słońca czy łąka zapamiętana z dzieciństwa.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne International School of EKOLA