POLUBIĆ OPOWIADANIA…

W tym roku 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbyła się wcześniej, bo już w pierwszych dniach września w nowej przestrzeni kawiarni Nalanda Kwiaty Kawy i w okolicach placu Tadeusza Kościuszki (wydarzenia plenerowe). Jak zwykle festiwalowa publiczność mogła uczestniczyć w dyskusjach, warsztatach, wysłuchać czytanych w oryginalnych językach opowiadań, np. po szwedzku czy baskijsku, obejrzeć unikatowe filmy.

Uczniowie DP wzięli udział w spotkaniu w języku angielskim online z amerykańską pisarką Laurą Van den Berg, które poprowadziła Weronika Murek. W rozmowie poruszono różne wątki, między innymi źródła inspiracji opowiadań ze zbioru „Trzymam wilka za uszy” czy też proces pisania. Nawet forma online spotkania stała się dla uczniów świetną okazją do poznania nowej pisarki i jej nieco surrealistycznej twórczości.