Śniadanie Daje Moc 2018/2019

Już po raz kolejny w naszej szkolnej auli odbyło się 5 marca święto drugiego śniadania. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej EKOLA zadziwili wszystkich swoją wiedzą, zaangażowaniem oraz pomysłowością w komponowaniu zdrowego posiłku.

Śniadanie odbyło się w dwóch turach, najpierw uczniowie klas czwartych i piątych, potem klasy szóste, siódma i ósme. Uczniowie mieli za zadanie przygotować posiłek złożony wyłącznie z produktów pochodzących z naszego rejonu Europy i charakterystycznych dla naszego klimatu. Efekty były naprawdę wspaniałe! Poziom śniadania przeszedł nasze wszelkie oczekiwania.Wszyscy uczymy się być odpowiedzialnymi konsumentami, dlatego w tym roku szczególnie ważnym kryterium oceny było używanie wyłącznie wielorazowych elementów nakrycia stołu, jedyną dopuszczalną alternatywą były sztućce drewniane lub papierowe.

Jury w składzie: pani Joanna Lejza, pan Dariusz Kuriata, Zuzanna Mańdziak, Stanisław Wróbel i pani Anna Bocian miało bardzo trudne zadanie wyłonienia najlepiej skomponowanego i najładniej podanego drugiego śniadania. Nagrody były niematerialne, ale atrakcyjne dla uczniów:

• Beztroski Dzień w EKOLI
  • Rządzę na lekcji wychowania fizycznego.

GALERIA