Wymiana Polsko-Niemiecka, kwiecień 2023

Od 1 do 5 kwietnia 2023 gościliśmy w Polsce grupę młodzieży z Melli-Beese-Gesamtschule z Drezna, gdzie byliśmy w grudniu. Pierwsze trzy dni spędziliśmy w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej. Uczestniczyliśmy tam w różnych warsztatach, ale też bawiliśmy się czy graliśmy w piłkę. We Wrocławiu nasi goście mieli okazję poznać naszą szkołę i najważniejsze zabytki naszego miasta. Spotkanie umożliwiło nam nawiązanie nowych znajomości i wzajemne poznanie. Z pewnością również poprawiliśmy naszą znajomość języka angielskiego.

  

  

  

  

  

  

  

Wymiana Polsko-Niemiecka, grudzień 2022

W bieżącym roku szkolnym, dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, uczniowie naszej szkoły biorą udział w wymianie z uczniami ze szkoły Melli-Beese-Oberschule w Dreźnie. 
To wspaniała okazja do rozwijania swoich umiejętności językowych i międzykulturowych a także rozbudzania ciekawości, budowania pewności siebie i nawiązywania przyjaźni. 
W ramach projektu młodzież z Ekoli gościła w Dreźnie, w domach swoich niemieckich kolegów, w dniach 7-11 grudnia 2022. Spotkanie przebiegło w miłej, przedświątecznej atmosferze. Uczniowie zwiedzili miasto, podziwiali słynny jarmark bożonarodzeniowy, brali udział w ciekawych zajęciach, warsztatach oraz zabawach integracyjnych.  
W kwietniu czekamy na rewizytę młodzieży z Drezna! 

     

    

    

    

GOŚCIE Z HILDESHEIM WE WROCŁAWIU


Dzięki wieloletniej już współpracy między EKOLĄ a  szkołą  Robert-Bosch- Gesamtschule w Hildesheim  20 września 2018 roku przyjechała do Wrocławia grupa niemieckich uczniów. Przez trzy dni gościli oni w rodzinach siódmoklasistów,  z którymi wspólnie zwiedzali Wrocław i jego zabytki.  Druga część spotkania odbyła się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej i trwała do 27 września. Polscy i niemieccy uczniowie uczestniczyli w warsztatach, wycieczkach, zabawach, rozwijali swoje umiejętności językowe. Spotkanie przebiegało w inspirującej, radosnej atmosferze, nawiązano przyjaźnie i  wszyscy  już cieszą się na rewizytę w Hildesheim, która planowana jest na wiosnę przyszłego roku. 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji