Świetlica

    

ZAPOMNIANE ZABAWY PODWÓRKOWE

Od początku września pogoda sprzyjała uczniom EKOLI. Piękne słońce zachęcało do przebywania na dworze, dlatego też mnóstwo czasu w świetlicy dzieci spędzały w pięknym przyszkolnym ogrodzie. Był to idealny czas na zapoznanie uczniów z zabawami i grami, które panie ze świetlicy dobrze znają ze swojego dzieciństwa. Gra w kapsle, dwa ognie, pyrę, butelkę, gra w gumę i klasy, a także „gąski, gąski do domu”, mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu na powietrzu. Zabawy były bardzo atrakcyjne dla młodszych i starszych dzieci, okazało się, że bez elektronicznych gadżetów także można miło i twórczo spędzić czas wolny. Zapraszamy do galerii!

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEJ ŚWIETLICY

Świetlica to miejsce, w którym uczniowie ZS EKOLA mogą nie tylko poczekać na zajęcia czy rodziców. To przestrzeń, w której rozwijane są zainteresowania, pasje, odkrywane talenty podczas rozmaitych zajęć plastycznych, technicznych, sportowych, muzycznych, czytelniczych i wielu innych.

Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych: 07:30 – 08:15 oraz w godzinach popołudniowych: po zakończonych lekcjach do 17:00.

Świetlica w ZS EKOLA składa się z dwóch pomieszczeń wyposażonych w nowe sprzęty i urządzenia do gier i zabaw, a także salę ruchową, w której znalazły się przyjazne dzieciom sprzęty do ćwiczeń i zabaw ruchowych. W ciepłe dni uczniowie mogą korzystać z boisk i terenu zielonego przed szkołą, a także nowoczesnego placu zabaw.

W świetlicy zgromadzono wiele gier, klocków, zabawek, materiałów papierniczych i przyborów, które ułatwiają nauczycielom prowadzenie zajęć plastyczno-technicznych, sportowych, rekreacyjnych, konstrukcyjno-manipulacyjnych. Dzieci mogą inicjować zabawy według własnych pomysłów oraz spędzać czas w gronie rówieśników. Nauczyciele starają się, aby uczniowie byli w świetlicy przede wszystkim bezpieczni, przebywali w niej chętnie, bawili się twórczo i nabywali nowych umiejętności. Pedagodzy dbają, aby zajęcia świetlicowe były dla dzieci atrakcyjne i przyjemne, starają się także wygospodarować czas na ich naukę własną oraz odrabianie zadań domowych.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji