Różności klasowe

Publikujemy tutaj wszystkie bieżące informacje, wiadomości klasowe, ogłoszenia, itp., które uważamy za warte przeczytania / obejrzenia :)

ROK SZKOLNY 2018/2019    

Klasa 2

A TO MOJE HOBBY WŁAŚNIE

Dzieci z klasy 2 sukcesywnie prezentują  kolegom swoje hobby. Tym razem Maciek przygotował prezentację i opowiadał o piłce nożnej i podróżach. 

  

GALERIA

Klasa 2

JESIENNE PARASOLKI

Prace uczniów klasy 2

 

GALERIA

Klasa 2

KREATYWNOŚĆ MAMY W GENACH

Klasa 2 rozwijała kreatywność na zajęciach w Arkadach Wrocławskich. Każdy uszył maskotkę misia. Następnie, w podziale na zespoły, dzieci przygotowywały ciasto na pancakes. Oj, jak smakowały łakocie wykonane własnoręcznie.

    

GALERIA

Klasa 2

TIK-TAK, TIK-TAK

Klasa 2 w bardzo praktyczny sposób uczyła się "obsługi" zegara - każdy zrobił swój własny zegar na baterie, a następnie ustawił go zgodnie z rzeczywistym czasem. Prace odbywały się pod fachowym okiem jednego z rodziców, będącego mistrzem zegarmistrzostwa.
Teraz już nikt nie spóźni się rano do szkoły bo zegary zawisną w domach, w pokojach dzieci...

GALERIA

Klasa 2

HALLOWEEN

W klasie 2 tradycji stało się zadość. Dzieci obchodziły święto Halloween pięknie poprzebierane.

GALERIA

Klasa 2

WIEM CO JEM

Klasa 2 zainteresowana zdrowym trybem życia i odżywiania się, narysowała plakaty zachęcające do tego, by patrzeć na to, co się je.

GALERIA

Klasa 2

CZAROWANIE CZASEM

Znawca wszystkich tajemnic zegarów i czasu, a prywatnie tato jednej z uczennic klasy 2, przez dwie lekcje czarował dzieci czasem. Dzieci poznały historię czasomierzy, budowę zegara, miały okazję odmierzać czas wahadłem, które same zrobiły. Każdy otrzymał także maleńki werk zegarka. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat czasu i problemach z nim związanych. Na kolejnych zajęciach z Panem Dariuszem, dzieci samodzielnie pomalują najprawdziwszym złotem wskazówki wykonanych przez siebie na plastyce zegarów.

  

GALERIA

Klasa 2

DZIEŃ CHŁOPAKA W PAPUGARNI

Klasa 2 w niecodzienny sposób uczciła Dzień Chłopaka - dziewczynki wspierane przez wychowawczynię Ewę Czuszkiewicz, zaprosiły chłopców do... Papugarni. Wszyscy mieli okazję nie tylko dotknąć barwnych ptaków, ale także nakarmić je specjalną mieszanką ziaren oraz posłuchać opowieści o ich obyczajach. Każda papuga nie tylko ma własne imię ale i upodobania! Niektórzy solenizanci bali się jednak wrzeszczących papug i obserwowali poczynania kolegów z bezpiecznej odległości.

  GALERIA

Klasa 1a

ORGANIZACJA PRACY Z ELEMENTAMI PLANU DALTOŃSKIEGO

Od początku roku szkolnego, małymi krokami dzieci z klasy 1a wraz z wychowawcą starały się jak najlepiej zorganizować sobie codzienność w klasie. Inspirowani planem daltońskim stawiamy na samodzielność, współpracę, odpowiedzialność i refleksję na temat wspólnych i indywidualnych działań. Poszczególne zakresy naszej pracy widać na zdjęciach. Mamy klasowy regulamin. Każdy w tygodniu pełni jakiś dyżur i jest odpowiedzialny za działalność, której on dotyczy. Mamy obrazkowy plan dnia - dzieci nie pytają co będzie teraz, co za chwilę - mogą to zobaczyć na tablicy. Samodzielnie, bez pytania wychodzą do toalety zostawiając na swoim miejscu serduszko, które czeka na ich powrót. Co tydzień dzieci pracują z inną osobą w parze- losowanie odbywa się zawsze w poniedziałek rano. W wyniku losowania zajmują też co tydzień inne miejsce w ławkach i tak pracują w grupie. Dni tygodnia odliczają na kolorowych dzwonkach, na których też coraz lepiej grają w zespole klasowym akompaniując do piosenek. Potrafią świętować, co pokazały w Dniu Chłopaka. Wspólnie pracują np. tworząc przestrzenne konstrukcje, do których zamiast klocków wykorzystały namoczony groch i wykałaczki.

W klasie wisi też zegar daltoński dzięki, któremu dzieci lepiej radzą sobie z gospodarowaniem i efektywnym wykorzystaniem czasu przeznaczonego na pracę, zabawę, czynności porządkowe i organizacyjne. Teraz mocno pracują przygotowując się do Pasowania Pierwszoklasisty. To kolejny etap na drodze do samodzielności i odpowiedzialności za swoją edukację i rozwój.

  
    

GALERIA

Klasa 1b

DZIEŃ CHŁOPAKA

Miniony piątek w klasie 1b obfitował w wiele wydarzeń. Tego dnia dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki z okazji Dnia Chłopaka. Były zabawy, słodki poczęstunek oraz prezenty. Uśmiechy wymalowane na twarzach dzieci mówią same za siebie. Przed nami kolejne dni nauki przez zabawę. Ciekawe co przyniesie kolejny tydzień?

  
  
  

Klasa 1a

AKTYWNIE W KLASIE 1a

Dzieci z klasy 1a dobrze czują się w nowej roli uczniów. Poznały klasę, koleżanki i kolegów. Poznały szkołę i jej najbliższe otoczenie - efekt na pracach plastycznych. Świetnie pracują i bawią się ze sobą. Przy okazji zajęć z figurami geometrycznymi wykonały prace indywidualne i grupowe. Na zdjęciach efekty ich pracy.  

   

   

   

   

ROK SZKOLNY 2017/2018

Klasa 3b

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Dzieci z klasy 3b miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, przygotowanych przez mamę Filipa - P. Elżbietę Beń. Każde dziecko doświadczalnie sprawdziło jak woda, imitująca płyn mózgowo-rdzeniowy, amortyzuje wstrząsy. Takim amortyzatorem dla mózgu jest kask... A te były przeróżne, popatrzcie sami i ... noście kaski na rowerze, na rolkach, na ściance wspinaczkowej.

       

Klasa 3a

LEGENDY POLSKIE

Uczniowie klasy 3a bardzo lubią teatralne prezentacje. Postanowili jedną z lektur przedstawić w ten właśnie sposób - teatralny. Spośród legend zgromadzonych w zbiorze "Legendy polskie" autorstwa Wandy Chotomskiej wybrali trzy. Każda grupa miała przygotować jedną legendę. Forma była dowolna. Przygotowania trwały dwa tygodnie. Dzieci czytały tekst, dzieliły go na role i przygotowywały przedstawienie. Nie było łatwo uzgodnić wspólnej wersji spektaklu, ale w ten sposób dzieci uczyły się współpracować i szukać kompromisów. Jedna grupa ożywiła Bumbumrurki i odegrała legendę "O pięknej pasterce i księciu z Raciborza ". Każda rurka była innym bohaterem legendy. Wszystkie postaci zostały rozpoznane  przez widownię co oznaczało, że teatr wyobraźni został dobrze przedstawiony. Druga grupa wystąpiła z legendą "O Sielawowym Królu", a trzecia przedstawiła legendę "Wars i Sawa". Dzieci z obu grup wcieliły się w legendarne postacie. Przygotowały rekwizyty, potrzebne stroje, scenografię i wspaniale odegrały swoje role. Po prezentacji każda grupa podsumowała własny projekt. Dzieci opowiadały o swojej pracy, jakie napotkały trudności, co było łatwe, a co wymagało większego wysiłku. To ważne doświadczenie - bezcenna nauka pracy w grupie i aktywny sposób zapoznania się z treścią polskich legend.

    GALERIA

Klasa 3b

PAKISTAN JUŻ NIE TAK BARDZO ODLEGŁY

Dzięki prezentacji przygotowanej przez kolegę z Pakistanu - Ramina, klasa 3b poznała kulturę, obyczaje, stroje, tradycyjne potrawy, zabytki, środki transportu i wiele, wiele innych ciekawostek tego kraju. Popatrzcie sami...

Klasa 3a 

KOLĘDOWANIE I WIGILIA KLASOWA

W 21 grudnia sala nr 7 zamieniła się w salon koncertowo - wigilijny. Dzień był szczegółowo zaplanowany i klasa 3a kolejno wypełniała jego punkty treścią. Dużo czasu dzieci poświęciły na przygotowania. Udekorowały stół wigilijny i postawiły na nim wszystkie nakrycia i potrawy. Gdy wszystko było gotowe rozpoczął się koncert. Najpierw dzieci śpiewały kolędy, potem grały na pianinie, na dzwonkach i fletach. Próbowały improwizować głosem, wymyślając melodie do wierszy świątecznych znalezionych w podręcznikach. Po koncercie były niespodziewane prezenty przygotowane przez Blankę. Potem wszyscy zasiedli wokół stołu i każdy składał życzenia świąteczne.  Na poczęstunek dzieci zaprosiły Panie Dyrektor. Były obecne  Pani Prezes Jolanta Węglowska, Pani Dyrektor Joanna Lejza i Pani Psycholog Dominika Nierzewską. Wigilijna wieczerza rozpoczęła się tradycyjnym czerwonym barszczem z pasztecikami. Były pierniczki, ciasta, owoce i wiele smakołyków. Dzieci obdarowały swoich rodziców kartką świąteczną wyszywaną haftem matematycznym. Dzieci włożyły dużo pracy i zaangażowania w przygotowanie tego dnia. Z pomocą rodziców oraz wychowawczyni stworzyły wspaniałą uroczystość, na której wszyscy wspólnie w miłej atmosferze spędzili czas. 

  GALERIA

Klasa 3b 

WIGILIA W KLASIE 3b

W ostatni przedświąteczny dzień w szkole, w klasie 3b nie było lekcji. Dzieci wspólnie z wychowawczynią, pięknie nakryły stół białym obrusem, poustawiały talerzyki oraz przyniesione z domów łakocie. Reszty dopełniły świece i ozdobne stroiki. Jeden z chłopców, Fryderyk, grał na gitarze kolędy. Wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania. Wspólną wigilię zakończyły sztuczne ognie. Popatrzcie sami na zdjęcia:

  GALERIA

Klasa 1

WIGILIA KLASOWA

Klasa 1 obchodziła wspólną wigilię wokół pięknie przystrojonej choinki. Dzieci wraz z wychowawczynią same robiły część choinkowych zabawek. Uroczyście nakryty stół i wspaniałe łakocie radowały maluchy. Dzieci składały sobie życzenia i uczyły się elegancji obowiązującej przy stole.

  GALERIA

Klasa 3a 

MIKOŁAJKI KLASOWE

W tym roku dzieci z klasy 3a organizację klasowych mikołajek wzięły w swoje ręce. W licznych głosowaniach zdecydowały o ich kształcie, organizacji i obowiązujących zasadach. Miesiąc przed tym ważnym wydarzeniem rozlosowały między sobą imiona dzieci i dla nich przygotowywały prezenty. Prezent składał się z rzeczy kupionych i jednej wykonanej samodzielnie. 6 grudnia prezenty trafiły pod klasową choinkę. Podczas oczekiwania na ich otwarcie emocje rosły z chwili na chwilę. Gdy wreszcie trafiły do właściwych osób radość i zabawa zagościły w klasie. Kolejność wydarzeń jest widoczna na zdjęciach. Można tam również podejrzeć co zawierały paczki i jak dzieci spędzały mikołajkowy czas.

Klasa 3a 

MIERZENIE DRZEW

Październik obdarował wszystkich piękną, słoneczną pogodą. W tym czasie wiele zajęć edukacyjnych mogło odbywać się w plenerze. Klasa 3a, wyposażona w miarki i urządzenia liczące, spotkała się w parku. Dzieci mierzyły obwody drzew i obliczały prawdopodobny wiek każdego zmierzonego drzewa. Ustalały również nazwę drzewa, oglądały jakie ma liście i ewentualne owoce. Zadanie wykonywały pracując w parach. Wcześniej założyły koszulki z logo EKOLI, wskazując tym samym, że bycie małym ekologiem i uczniem EKOLI to wspaniała przygoda ich życia.

  GALERIA

Klasa 3b 

CZYTAMY MŁODSZYM

Dzieci z klasy 3b nie tylko napisały ziemniaczane bajki na spotkanie kulturalno-kulinarne KARTOFLISKO, ale także postanowiły zaprezentować bajki swoim młodszym kolegom ze szkoły. W czasie rekreacji, po kolei zapraszały klasy 1 i 2 i czytały na głos własnoręcznie napisane bajki. Maluchy słuchały z wielkim zaciekawieniem. Kolorowe rysunki w książeczkach dopełniły dzieła.

     

   GALERIA

Klasa 3b 

KARTY DAŃ

Klasa 3b wpadła na pomysł zorganizowania spotkania towarzysko-kulinarnego - KARTOFLISKA z udziałem… własnych rodziców oraz wychowawczyni. Przygotowania trwały długo. Najważniejszą sprawą stało się wymyślenie wraz z rodzicami, potrawy, koniecznie z ziemniaków. Młodzież własnoręcznie sporządziła KARTY DAŃ z opisem potrawy i etapów jej powstawania. Każdy napisał także bajkę z ziemniakiem w roli głównej. Już tylko błahostką stało się zbudowanie z ziemniaków makiety i przygotowanie zaproszeń dla gości. Wyzwaniem było jednak przygotowanie we własnej kuchni wraz z rodzicami opisanej potrawy. Spotkanie w Mleczarni już niebawem, a wraz z nim serwis fotograficzny…

Klasa 3b 

JESIENNE PORZĄDKI W EKOSKRZYNI

We wrześniu, klasa 3b zakrzątnęła się wokół ekoskrzyni stojącej w przyszkolnym ogrodzie. Podczas wakacji chwasty nie próżnowały. Jednak dzieci uzbrojone w rękawiczki, łopatki, motyki szybko dały sobie z nimi radę. Bo przecież najważniejsza jest pasja…

GALERIA

Klasa 3b 

PANI NATALKO, DZIĘKUJEMY!!!

Jest czas powitań i czas pożegnań. Pani Linde z „Ani z Zielonego Wzgórza” twierdziła nawet, że „całe nasze życie składa się z powitań i pożegnań”. Klasa 3b z wielkim żalem pożegnała odchodzącą ze szkoły panią Natalkę pracującą w świetlicy szkolnej. Prócz wielkiego kosza łakoci, Pani Natalka otrzymała także lawinę laurek z podziękowaniami za humor, cierpliwość i pracę oraz tysiące całusków. Tak dziękować potrafią tylko dzieci…

   

Klasa 3a 

PO WAKACJACH

Po wakacjach klasa 3a ostro wzięła się do pracy. Ustaliliśmy kilka nowych zasad dotyczących pracy w parach i w grupach. Od teraz dzieci mają szansę pracować ze sobą w myśl zasady: każdy z każdym. Dzieci przejęły w swoje ręce różne aktywności wpływające na funkcjonowanie klasy i są za nie odpowiedzialne. Powstała poczta klasowa w celu lepszej komunikacji w sprawach klasowych i informowania o swoich emocjach, jeśli rozmowy nie są wystarczające. Dzieci stworzyły klasową bibliotekę wraz z regulaminem. Zgromadziły dość duży zbiór książek i teraz wypożyczają je i czytają. Same nawet tworzą do niej swoje autorskie książki. Uporządkowaliśmy też naszą ekoskrzynię. W najbliższym czasie pojawią się tam rośliny. Aktywnie i z radością współpracujemy ze sobą, ucząc się jak najlepiej wykorzystywać swoje zdolności i pomagać sobie nawzajem. GALERIA

Klasa 3b 

WAKACYJNE SKARBY

Wakacje 2016/17 przeszły do historii. Uczniowie klasy 3b z ochotą wrócili do wakacyjnych wspomnień, przynosząc do sali swoje wakacyjne pamiątki. Z wielką ochotą opowiadali o swoich przeżyciach i przygodach. Zapraszamy do galerii :)

ROK SZKOLNY 2016/2017 

Klasa 2a i 2b  

DZIEŃ MAMY

Oto jak klasy 2a i 2b obchodziły w tym roku Dzień Mamy:

  - więcej w naszej GALERIIklasa 2a i klasa 2b

Klasa 2b  

EKSPERYMENTY W KLASIE 2b 

I tym razem uwielbiane przez dzieci z klasy 2b eksperymenty prowadzone przez biologa, P. Anię Bocian, były nad wyraz ciekawe. Dzieci badały, jaki ciężar może znieść surowe jajko kurze w skorupie. Dzieci wraz z nauczycielką na 4 jajkach układały coraz większy ciężar, równomiernie rozłożony. Pierwsze 10 książek ułożonych na jajkach nie budziło zdziwienia. Kolejne 10 było już okupione dużą niepewnością, co się wydarzy. Nic się jednak nie działo. Kiedy doszliśmy do 170 (!) książek, piramidka zaczęła się lekko chwiać. Wreszcie przy 173 książce, skorupki nie wytrzymały, coś chrupnęło i na podścieloną folię wylały się 4 jaja. Potem komisyjnie wybrano najlżejsze dziecko w klasie - Lenę. Pani Ania ostrożnie postawiła dziewczynkę na metalowej podkładce leżącej na 4 jajkach. Chwilę to trwało, ale ostatecznie skorupki nie wytrzymały, ciężar Leny je pokonał. Teraz już na pewno dzieci zapamiętają, jak bardzo wytrzymała jest skorupa jajka i dlaczego. Musi wszak znieść ciężar siedzącej na niej kwoki czy innego ptaka. Szczegóły doświadczenia wspaniale widać na zdjęciach...

  GALERIA

Klasa 2a  

ZAKOCHANI W MUMINKACH

Podczas zimy dzieci z klasy 2a czytały książki o Muminkach. Zima się skończyła, a miłość do Muminków nie gaśnie. Dzieci polubiły wszystkie postacie, ale szczególnie wczuły się w los Buki, która nie mogąc przezwyciężyć własnej natury była bardzo samotna. Dzieci pożegnały zimę z Muminkami i z nimi przywitały wiosnę. Wykonały wiele prac plastycznych, aby uzewnętrznić swoje przywiązanie i muminkową przyjaźń. Ostatnio mogły również przytulać Muminki dzięki pluszakom, które pojawiły się w klasie. 

      GALERIA

Klasa 2a  

NOCOWANIE W SZKOLE I RECYTACJA WIERSZY DLA RODZICÓW

30 marca klasa 2a spotkała się na kolejnej już nocowance zakończonej porannym spotkaniem z wierszami. Każdy uczeń zaprezentował jeden wiersz napisany przez autorów poezji dla dzieci. Spotkanie odbyło się w obecności rodziców i Pani Dyrektor Jolanty Węglowskiej. Wszystko przebiegło się zgodnie z planem i zakończyło się sukcesem. Dzieci pokonały tremę towarzyszącą publicznym występom, a niektórzy przezwyciężyli lęk po raz pierwszy nocując poza domem i bez rodziców.  Wszystkie doświadczenia okazały się bardzo cenne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. 

     GALERIA

Klasa 2b   

WIOSENNE PRACE W EKO-SKRZYNI

Wraz z pierwszymi promieniami słońca, klasa 2b pod opieką wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz raźno ruszyła do pracy w szkolnym ogródku. W klasowej EKO-SKRZYNI zima nie wyrządziła większych szkód. Dzieci zaopatrzone w grabki i łopatki odchwaściły skrzynię. Wielki zachwyt wzbudziły dłuuugaśne wąsy perzu wykopywane spomiędzy roślin. Potem dzieci posadziły i posiały przyniesione roślinki i nasiona. Czego tam nie było! I maciejka i bratki, niezapominajki, stokrotki, narcyzy i mnóstwo innych. Ledwie zmieściły się w klasowej EKO-SKRZYNI. Teraz codziennie zafascynowane dzieci sprawdzają co wyrosło. Uczą się cierpliwości...

    GALERIA

Klasa 2a    

POWITANIE WIOSNY

21 marca kl. 2a po zajęciach w Ossolineum wyruszyła nad Odrę w poszukiwaniu wiosny. Wiosna była obecna wszędzie: krokusy w trawie, pąki na drzewach, pachnące i ciepłe powietrze, tańczące łabędzie... A przede wszystkim wesołe i radosne dzieci bawiące się na Wyspie Słodowej w promieniach ciepłego, wiosennego słońca:

      GALERIA

Klasa 2b    

KLASA STOMATOLOGICZNA

Klasa 2b gościła na zajęciach mamę jednego z uczniów. Pani Agnieszka jest stomatologiem. Było to już drugie jej spotkanie z dziećmi. Maluchy dowiedziały się, ile mają zębów one, a ile dorośli oraz jak się nazywają poszczególne zęby. Potem każdy dostał "pacjenta" w postaci gipsowej szczęki z ubytkami oraz prawdziwe, różnokolorowe plomby i narzędzia stomatologiczne. Dzieci plombowały zęby swoich "pacjentów". Ochotnicy demonstrowali prawidłowy sposób mycia zębów. Nie zabrakło także różnych gadżetów w postaci gumek w kształcie zęba, past zapachowych do zębów, nalepek i krzyżówek. Teraz już nikt nie boi się wizyty u stomatologa.

    GALERIA

Klasa 2a     

KLASOWY DZIEŃ KOBIET

8 marca dziewczynki z klasy 2a przeżyły niemałe zaskoczenie. Najpierw już w szatni chłopcy - mali dżentelmeni - odbierali ich plecaki i sami zanosili do klasy. Wejść tam nie mogły, gdyż chłopcy pilnowali wejścia i przygotowanej w klasie niespodzianki. Dużo emocji... Gdy już wszystko było gotowe, wszyscy weszli do środka. Były życzenia,  uśmiechy, tulipany i słodkości... Niezapomniany dzień dla wszystkich.

  GALERIA

Klasa 2b      

CO JEDZĄ DROŻDŻE?

Uczniowie klasy 2b w czasie zajęć koła przyrodniczego uczyli się ostatnio o drożdżach - czym są, czym się odżywiają i do czego się je wykorzystuje - oraz przeprowadzali na nich doświadczenia. A oto jak wyglądały zajęcia:

  - więcej w galerii - zapraszamy!

Klasa 2b      

UKŁAD SŁONECZNY

Klasa 2b poznawała Układ Słoneczny w nieco nietypowy sposób. Każdy miał przygotować w domu ciekawy opis wybranej przez siebie planety, korzystając z dowolnych źródeł wiedzy. W ruch poszły encyklopedie, internet i ... głowy rodziców. Dla kogo zabrakło planety, wymyślał ją sobie korzystając z ... wyobraźni. Następnego dnia dzieci powycinały swoje planety z kolorowego papieru. Na efekt popatrzcie sami...

    GALERIA 

Klasy 2a i 2b     

LAURKI I PREZENTY DLA BABCI I DZIADKA

           GALERIA 

Klasa 1    

DOKARMIAMY PTAKI :)

    GALERIA 

Klasa 2b     

EKOLOGIA W 2b 

Zagadnienia ekologii nie są obojętne klasie 2b. Kiedy uczeń tej klasy, Fryderyk Oskar Hoffmann, zauważył w trakcie wycieczki z rodzicami, jak bardzo są zanieczyszczone plaże, lasy i rzeki, samorzutnie przygotował prezentację na temat śmieci. W bardzo profesjonalny sposób, ze słownym komentarzem, zaprezentował ją kolegom z klasy. Zainteresowane dzieci prosiły nawet o powtórkę prezentacji. Czyżby była szansa na to, że kolejne pokolenie będzie jeszcze miało czym oddychać...?

   

Klasa 1   

NASZ KLASOWY BAŁWANEK :)

Klasa 2b    

ŻEGNAMY ROK 2016! 

Klasa 2b symbolicznie pożegnała kończący się rok 2016. Każde dziecko zapaliło sztuczny ogień i, kreśląc tajemne znaki w powietrzu, żegnało stary rok. Niektórzy po raz pierwszy mieli w ręku sztuczne ognie! Zabawa była świetna, ale i kawałek zadumy nad upływem czasu też jej towarzyszył.

  - więcej zdjęć w galerii 

Klasa 2a   

ZIMA i ŚWIĘTA 

Kalendarzowa zima w pełni, za oknem śniegu jednak nie ma. W klasie 2a jesienne drzewo zrzuciło liście i pojawiły się śnieżne gwiazdki, a nawet jakiś elf przysiadł na chwilę.  Dzieci zbudowały lodową zagrodę, w której chętnie zamieszkały pingwiny. Pingwiny zostały zrobione z kubeczków po napojach, mogą więc śmiało nazywać się Ekopingwinami. W naszej ekologicznej szkole stale uczymy się jak segregować i wykorzystywać odpady. Lodowa kraina powstała podczas omawiania lektury "Zaczarowana zagroda". W naszej klasie panuje więc zimowy klimat rodem z Antarktydy. Ale nie brakuje też ciepłych akcentów. Rozświetlona choinka zachęciła dzieci do przygotowania świątecznych upominków dla swoich rodziców. Gąbkowe (też ekologiczne) choinki wraz z własnoręcznie wykonanymi kartami pełnymi pięknych życzeń dzieci wręczyły rodzicom po świątecznym koncercie. Zima wokół, ale serca zawsze gorące. Życzymy dużo szczęścia w Nowym Roku!

Klasa 2a

    Zapraszamy też do galerii

Klasa 2b  

ŻYCZENIA DLA RODZICÓW  

Święta Bożego Narodzenia za pasem, dzieci z klasy 2b składają więc rodzicom życzenia. Na razie tylko na papierze, ale jakże pięknie wykonane! 

   GALERIA - zapraszamy!

Klasa 2a 

WRESZCIE MIKOŁAJ! 

6 grudnia klasa 2a doczekała się Mikołaja, a właściwie prezentów od niego, bo sam Mikołaj przemknął jak zwykle niepostrzeżenie, przez nikogo nie widziany. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych paczek i zajmowały się ich zawartością przez większość czasu spędzonego w tym dniu w szkole. Oprócz tego obdarowały siebie nawzajem małym drobiazgiem zrobionym własnoręcznie z plasteliny i miłym słowem ukrytym w pudełku od zapałek. "Fajnie jest być pomocnikiem Mikołaja"- mówiły dzieci. Na zdjęciach (tu i w galerii) uchwyciliśmy również moment emocjonującego losowania osoby, dla której dzieci przygotowały prezent. Najtrudniej było utrzymać w tajemnicy efekt losowania. Niektórym dzieciom udało się to do ostatniej chwili rozdawania prezentów. Na kolejnych zdjęciach widać zawartość paczki od pomocnika Mikołaja, czyli od kolegi lub koleżanki z klasy - figurka z plasteliny i ukryte w pudełku od zapałek miłe słowa.

    

Klasa 2a

CZEKAMY NA MIKOŁAJA

Dzieci z klasy 2a postanowiły w tym roku napisać list do Mikołaja. Nauczyły się przy tej okazji jak adresować kopertę, gdzie umieszczać znaczek oraz jaka jest struktura listu. W listach przekazały swoje najskrytsze marzenia związane z prezentem od Mikołaja.

  - więcej listów w galerii

Klasa 2a

SKYTOWER I NOCOWANKA W SZKOLE

18 listopada klasa 2a miała wiele nocnych atrakcji. Najpierw oglądaliśmy Wrocław nocą z punktu widokowego SkyTower, a później w szkole spotkaliśmy się na pierwszej naszej "Nocowance".  Nasza sala zamieniła się w sypialnię. Jak w rodzinie - mówiły dzieci: wspólna kolacja i śniadanie, zabawy i tańce do późna, spacer po szkole z latarkami. Oglądaliśmy też film "Mój przyjaciel lis", związany z projektem "Rok w lesie". Ważne słowa z filmu: "kochać to nie znaczy posiadać" oraz inne związane z przyjaźnią pozostaną w naszej pamięci, a cała nocna przygoda jest na pewno cennym doświadczeniem i kolejnym krokiem w budowaniu pozytywnych relacji klasowych.

     + galeria :)

Klasa 2b

EKO-SKRZYNIA

Klasa 2b pod opieką wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz wypowiedziała ostrą walkę chwastom. Młodzież uzbrojona w rękawice i łopatki, zaatakowała eko-skrzynię. Po wyrwaniu z korzeniami wszystkich niechcianych roślin, dzieci zasadziły cebulki kwiatów. Każdy pieczołowicie wybierał cebulkę, wykopywał dołek, umieszczał w nim cebulkę, zasypywał ziemią, a na koniec wciskał w ziemię patyczek z własnym imieniem. Już wiosną zobaczymy, który ogrodnik najlepiej się spisał. Co tydzień będziemy doglądać roślin i usuwać chwasty. A jutro? Jutro odbędzie się wielki konkurs na nazwę naszej eko-skrzyni.

  

Więcej zdjęć w galerii - zapraszamy!

Klasa 2a

LEKCJA OKULAROWA

Okulary, jeśli są konieczne, to ważna rzecz dla zdrowia, ale czasem trudna dla tego, kto musi je założyć  pierwszy raz a potem już nosić regularnie. Klasa 2a spojrzała na świat przez samodzielnie wykonane, kolorowe okulary i okazało się, że wszystko wokół troszkę inaczej wygląda. Noszenie okularów przestało być problemem, bo wszyscy je założyli. I chociaż dobrze było "patrzeć na świat przez różowe okulary", to jednak zwykłe okulary okazały się wygodniejsze a świat przez nie widziany - bardziej rzeczywisty.

 

Klasa 2a

Nasze ambitne PLANY NA NOWY ROK SZKOLNY:

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji