O szkole

Zespół Szkół EKOLA (szkoła podstawowa, gimnazjum, międzynarodowa szkoła ponadgimnazjalna) istnieje od 1990 roku; organem prowadzącym szkołę jest Fundacja Oświatowa EKOLA. Jesteśmy najstarszą niepubliczną szkołą we Wrocławiu. Od roku 2006, na poziomie ponadgimnazjalnym, kształcimy uczniów w programie Matury Międzynarodowej - International Baccalaureate Diploma Programme.

JAK UCZYMY?

W naszej szkole dbamy o bezpośrednie i życzliwe relacje oraz przyjazną i inspirującą rozwój atmosferę. Uczymy w bezpiecznej, pozbawionej agresji społeczności, w której każdy traktowany jest podmiotowo. Jesteśmy wyczuleni na różne zagrożenia i społeczne patologie. Uczeń ma wsparcie i pomoc szkolnego pedagoga, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, a nauka jest zindywidualizowana w zależności od potrzeb ucznia. EKOLA jest nowoczesną szkołą, w której wykorzystywane są atrakcyjne i różnorodne metody nauczania, realizowane międzynarodowe programy edukacyjne. Współpracujemy z innymi szkołami i instytucjami, także europejskimi. Prowadzimy różnego typu akcje i realizujemy projekty ekologiczne potwierdzające odpowiedzialną postawę wobec środowiska naturalnego.

GDZIE UCZYMY?

Nauka w Zespole Szkół EKOLA odbywa się w pięknym, zmodernizowanym, otoczonym zielenią budynku przy ul. Zielińskiego 56, w centrum Wrocławia. Dysponujemy własną, nową salą gimnastyczną, oddaną do użytku w listopadzie 2015r. Po zakończonej w tym roku rozbudowie szkoła powiększyła się również o nowe sale lekcyjne dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej, stołówkę szkolną oraz pięknie zagospodarowany teren zielony. Szkoła międzynarodowa od września 2018 roku ma swoją siedzibę w budynku przy ul. Ojca Beyzyma 17.

   

 

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości 25-lecia istnienia szkoły.

 

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji