Aktualności

Zaproś świat do swojego domu! - Akcja "Mini Goszczenia"

Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele.

Zapraszamy Państwa do udziału w programie "Mini Goszczenia" uczniów z zagranicy organizowanym przez AFS Polska i po raz pierwszy przez szkołę Ekola. Poszukujemy rodzin goszczących na okres trzech dni dla 13 uczniów w wieku 15-17 lat
w terminie 11-14 maja 2019.
ZNALEŹLIŚMY JUŻ MIEJSCE DLA 4 UCZNIÓW UCZNIÓW U NASZYCH RODZIN!
Czekamy na dalsze zgłoszenia do dnia 12 kwietnia 2019! Skrócone aplikacje uczniów można obejrzeć pod adresem: https://drive.google.com/drive/folders/1UswYiHDBbUXlehEJftTZVT4remYK-OVe?usp=sharing_eilts=5c9016d5

Zachęcamy do przeżycia wspólnie z nami tej przygody, dzięki której Państwo, wspólnie z dziećmi dowiedzą się na czym polega wymiana międzykulturowa. Będzie to również szansa dla Państwa dzieci na wykorzystanie swoich umiejętności językowych w praktyce.

Termin goszczenia to 11-14 maja 2019 (od soboty po południu do wtorku rano).
W tym czasie oprócz przebywania u rodzin uczniowie mają częściowo zorganizowany program pobytu przez wolontariuszy AFS: zwiedzają Wrocław, odwiedzają naszą szkołę, rozmawiają z uczniami, opowiadają im o wymianie i uczestniczą w zajęciach integracyjnych.

Ogólne zasady goszczenia uczniów AFS:
1. Goszczenie jest bezpłatne (rodziny goszczące nie dostają wynagrodzenia ani nie ponoszą żadnych kosztów z nim związanych)
2. Rodziny goszczące zobowiązują się, na zasadzie porozumienia, do zapewnienia uczniom noclegu (odrębny pokój nie jest niezbędnym wymogiem, wystarczy łóżko i dostęp do łazienki) oraz wyżywienia (3 posiłki dziennie)jeżeli uczeń przebywa w domu.
3. Rodziny goszczące są odpowiedzialne za bezpieczeństwo ucznia podczas sprawowania nad nim opieki.

Wstępny program "Mini Goszczenia":

sobota 11.05
- w godzinach 13-15 - przyjazd uczniów do Wrocławia i zajęcia z wolontariuszami AFS, zwiedzanie Wrocławia
- wieczorem zakwaterowanie u rodzin goszczących

niedziela 12.05
- czas do dyspozycji rodzin goszczących

poniedziałek 13.05
- spotkanie uczniów wymiany z uczniami naszej szkoły, warsztaty, integracja ( do późnego popołudnia)
- wieczór do dyspozycji rodzin goszczących

wtorek 14.05
- wyjazd uczniów do godz. 13 (zależnie od połączeń komunikacyjnych) do tego czasu zajęcia zorganizowane przez wolontariuszy programu AFS

Planujemy również zebranie dla chętnych rodzin goszczących ze wstępną datą w dniu 23 maja 2019 (czwartek). O ewentualnych zmianach zostaną państwo poinformowani przez dziennik Librus.

Zgłoszenia proszę kierować do mnie przez dziennik lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam! Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Zachęcam również do zapoznania się z ofertą wymiany międzykulturowej AFS na stronie www: https://poland.afs.org/

Z wyrazami szacunku,
Monika Szczerba

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji