FILMOWE PRÓBY UCZNIÓW KLASY 6a

Uczniowie klasy 6a przez siedem tygodni realizowali projekt humanistyczny pod hasłem „TV EKOLA prezentuje”. Ich zadaniem było zbudowanie scenki filmowej zainspirowanej wybranym obrazem lub filmem. Zanim jednak wcielili się w wybrane postacie, przeszli przez etap zdjęć próbnych, w czasie którego uczyli się pracy z kamerą w roli dziennikarza telewizyjnego i aktora. Dla wielu z nich pokonanie tremy okazało się nie lada wyzwaniem, któremu jednak wszyscy dzielnie stawili czoła. Z analizy tego zadania wyciągnęli wnioski przydatne na dalszym etapie pracy - wybrali dzieła, które chcieliby „ożywić”, przetransponowali je na realia szkolne i napisali scenariusze. Według nich po przygotowaniu scenografii i doborze rekwizytów nakręcili swoje filmowe etiudy. Pomysły, co mogło wywołać przerażenia na twarzy bohatera obrazu Edvarda Muncha „Krzyk”, na co czekały „Odpoczywające tancerki” Edgara Degasa, dlaczego „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci głaszcze właśnie łasicę i czego Harry Potter szukałby w ekolowej piwnicy,  były doprawdy zadziwiające. W czasie zdjęć okazało  się, o ilu szczegółach trzeba pamiętać i jakiej cierpliwości wymaga przygotowanie zadowalającego ujęcia. Ważnym etapem projektu było wspólne oglądanie zmontowanych filmików, ich ocena i ewaluacja projektu. To było siedem tygodni świetnej filmowej przygody!

GALERIA