ŚWIĘTO POEZJI

Nie wszyscy wiedzą, że 21 marca to nie tylko Święto Wiosny, ale i Światowy Dzień Poezji. Na lekcjach języka polskiego uczniowie EKOLI twórczo poświętowali i obudzili w sobie poetów w myśl słów: „Ktoś powiedział – nie wiem kto, / wiersze pisać – to jest TO”.  Uczniowie 5a tworzyli dadaistyczne „wiersze z kapelusza”, a ich starsi koledzy próbowali swoich sił w stworzonej przez Austina Kleona technice „blackout poetry” polegającej na wydobywaniu nowych znaczeń z istniejącego już tekstu, w którym zakreśla się wybrane słowa, a całą resztę zaczernia lub ozdabia grafiką. Uczniowie 7a starali się dojrzeć w Inwokacji to, czego nie dojrzał sam Mickiewicz, ósmoklasiści pracowali na tekstach Wisławy Szymborskiej i „kłócili” się z Różewiczem, a w 6b szukali poezji w powieści Ireny Jurgielewiczowej. Zadanie okazało się wyzwaniem, ale przyniosło ciekawe efekty, a przede wszystkim pozwoliło obcować z poezją i ją oswajać, bo jak mówił słynny John Keating: „Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości”.

GALERIA PRAC