WARSZTATY FUNDACJI „FREYA”

Uczniowie klasy 7a uczestniczyli w warsztatach antydyskryminacyjnych prowadzonych przez panią Małgorzatę Czaicką-Moryń z Wrocławskiej Fundacji Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej FREYA w ramach projektu „WieloCOOLturowa szkoła”. Na zajęciach mogli porozmawiać o różnicy między tolerancją a akceptacją, o wpływie stereotypów na nasze postrzeganie rzeczywistości, o przejawach dyskryminacji oraz o tym, jak im przeciwdziałać. Szczególnie istotna wydaje się także towarzyszącą dyskusji refleksja dotycząca wzbudzania w sobie odwagi reagowania na wszelkie przejawy łamania prawa, a także chęci wspierania tych, którzy doświadczają wykluczenia. Dziękujemy Fundacji „Freya”!