Aktualności

WOLONTARIAT W LESIE PILCZYCKIM

Kolejne dwa weekendy  wolontariusze z klas ósmych spędzili na usuwaniu śmieci z Lasu Pilczyckiego. W ostatni weekend kwietnia Mikołaj, Kuba i Radek z klasy 8a, wyruszyli w rejon lasu pod mostem Rędzińskim. Wydobyli około 25 kg potłuczonego szkła, dużą płachtę namiotu wojskowego i bliskie przemianie w mikrokawałki 2 duże torby plastiku.

Pierwszy weekend maja w lesie spędzili uczniowie klasy 8b: Julka, Amelia, Franek, Maks i Krzysztof. Tym razem usuwali głównie butelki szklane. Uzbierało się ich aż 93 i mogliby zebrać więcej, gdyby nie ich ciężar. Dodatkowo z lasu wynieśli długą rurę z tworzyw sztucznych i torby plastikowych odpadków (głównie opakowań po chipsach) oraz części pralki automatycznej.

Za każdym razem uczniowie otrzymywali gratulacje od przechodniów, raz nawet działkowicze zgotowali im aplauz. Było to bardzo miłe, choć i bez tego ósmoklasiści wiedzą, że warto. Ciąg dalszy z pewnością nastąpi.

GALERIA ZDJĘĆ

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji