NIEZMIENNIE OD LAT (WROCŁAW-HILDESHEIM)

Kiedy w 1993 roku nawiązano współpracę z Robert-Bosch-Gesamtschule w Hildesheim, nikt nie przypuszczał, że kolejne roczniki uczniów EKOLI przez dwadzieścia kilka lat uczestniczyć będą w tej międzynarodowej wymianie. W tym roku niemieccy goście wspólnie z szóstoklasistami z EKOLI (pod opieką p. Magdaleny Durkowskiej i p. Leny Wilkiewicz) poznawali się w maju w Krzyżowej, a w czerwcu spotkali się w Hildesheim. Kreatywne warsztaty, wycieczki, językowe animacje, różne zabawy i rodzinne spotkania pozwoliły nie tylko pogłębić umiejętności lingwistyczne i interpersonalne młodych ludzi, ale potwierdziły raz jeszcze, że międzynarodowe wymiany to w EKOLI nie moda, a twórczy i ważny społecznie projekt.