KLASYKA NA EKRANIE

Kinowa adaptacja popularnej od prawie półwiecza powieści Edmunda Niziurskiego „Klub Włóczykijów, czyli trzynaście przygód wuja Dionizego” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego zachwyciła nie tylko uczniów z klasy drugiej i trzeciej, ale również ich opiekunów. Dzieci świetnie się bawiły, oglądając perypetie bohaterów poszukujących skarbu, a także mogły podziwiać piękne zakątki naszego kraju sfilmowane przez Michała Grabowskiego i powspominać swoje wakacyjne przygody. Czasem warto porzucić komputerowe gry i w realnym świecie przeżyć z przyjaciółmi wspaniałą wyprawę do nieznanych miejsc. Filmowy seans przypomniał o tym uczniom.