WAŻNE TEMATY W EKOCENTRUM

Drugoklasiści pod opieką pani Marty Berezowskiej uczestniczyli w listopadzie w interesujących zajęciach w EKOCENTRUM: „Strażnicy zieleni” i „Energia do zmiany”. Pierwsze z nich miały charakter terenowy i były poświęcone problematyce zieleni w mieście, a także roli i funkcji drzew w ekosystemie. W czasie zajęć uczniowie mogli porozmawiać o wpływie człowieka na miejską przestrzeń, o wyzwaniach, które stoją przed każdym z nas.

„Energia do zmiany” to spotkanie pogłębiające problematykę źródeł i roli energii we współczesnym świecie oraz pretekst do dyskusji o sposobach oszczędnego gospodarowania naturalnymi zasobami. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach wynikających z uzależnienia energetyki od paliw kopalnych, jak również o możliwościach wykorzystania źródeł odnawialnych. Globalne zmiany klimatu to kolejny ważny problem poruszany na zajęciach. Najmłodsi uczniowie EKOLI poradzili sobie z trudnymi tematami dyskutowanymi w czasie zajęć w EKOCENTRUM, do którego na pewno wrócą po kolejną ważną lekcję ekologii.