WIRTUALNIE CZY MANUALNIE?

Warsztaty uczniów klasy 1a w MultiCentrum to wciąż powtarzające się pytania o wirtualny świat techniki i codziennych doświadczeń. Realizując temat „Klocki w przestrzeni realnej i cyberprzestrzeni”, dzieci manipulowały klockami, pracując przy komputerach, ale okazało się, że wolą klocki dotykać, układać w przestrzeni realnej, nie zaś wirtualnej. Drugi temat to „Liście – latawce listopada”. Najmłodsi poznali w czasie zajęć wiele kształtów liści, układali je z klocków i przekształcali na komputerze. Jako że święta coraz bliżej, grudniowe zajęcia w MultiCentrum poświęcone będą tematom mikołajkowym. Uczniów czeka zabawa z cudownym wynalazkiem Mikołaja, czyli konstrukcjami saneczkowymi. Oby tylko w czasie tegorocznej zimy sanie były maluchom potrzebne.