Z KUFRA PRABABCI

Uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni p. Ewy Czuszkiewicz uczestniczyli w zajęciach w MultiCentrum pt. „Z kufra prababci”. Poznali zaczarowany świat starych zabawek robionych ręcznie z drewna, porcelany, szmatek. Ze zdziwieniem dowiedzieli się, że dawniej ich rówieśnicy mieli często tylko jedną zabawkę. Dzieci obejrzały na slajdach stare zabawki, poznały także  historię pluszowego misia zwanego Teddy bear. Następnie z klocków k'nex tworzyły niepowtarzalne modele starych zabawek (misie, karuzele, auta, lalki). Wielka szkoda, że dzisiaj już prawie nikt nie robi zabawek ręcznie. Zapraszamy do galerii!