KREW TO ŻYCIE

Drugoklasiści pod opieką p. Marty Berezowskiej udali się 14 grudnia do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu. Głównym celem zajęć było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz wzmocnienie świadomości dzieci odnośnie znaczenia krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania systemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa, dowiedzieli się, czym jest krew, jakie są jej funkcje i składniki. Po prelekcji dzieci zwiedziły Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, poznały metody pracy i urządzenia służące do badania krwi. Miały możliwość wejścia do autobusu do mobilnego pobierania krwi. Uczniowie na pamiątkę zajęć otrzymali pamiątkowe kolorowanki i balony, ale najważniejsza była wiedza, jaką zdobyli, bardzo potrzebna na każdym etapie życia.