W KRAINIE LEGO

Dziesięć tirów klocków i sprzętu, olbrzymia powierzchnia, niemal sto makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefy zabawy klockami to wszystko uczniowie klas 1-3 mogli podziwiać 8 grudnia podczas Mikołajkowego wyjścia na największą wystawę klocków LEGO na Stadionie Wrocław.

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane dzieciom z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie m.in. bitwa morska pod Oliwą oraz scena z latającymi wyspami z filmu „Avatar”, a także makieta „Atak Hord”, na której znajduje się około 3500 minifigur, kompleks starożytnego Forum Romanum oraz mozaiki przedstawiające m.in. Jima Morrisona, Boba Marleya, Baracka Obamę i Lecha Wałęsę.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się sekcja poświęcona Star Wars. Fani „Gwiezdnych Wojen” zobaczyli dwumetrowego Star Destroyera, mistrza Yodę, Sokoła Millennium, Gwiazdę Śmierci, Dartha Maula czy R2-D2.

Organizatorzy zadbali również o fanów innych lektur i ich filmowych adaptacji, m.in. „Władcy Pierścieni”, „Harry'ego Pottera”. Dzieci po zwiedzeniu wystawy miały czas na zabawę klockami LEGO i podzielenie się wrażeniami. Zdjęcia w naszej galerii - zapraszamy!