W NARODOWYM FORUM MUZYKI

Uczniowie z klas 4 i 5b szkoły podstawowej w ramach projektu „Śpiewanie i zwiedzanie NFM przez dzieci” 11 grudnia zwiedzili imponujący gmach Narodowego Forum Muzyki: najnowocześniejszą w Europie Salę Główną oraz mniejsze sale koncertowe – Czerwoną i Czarną, zobaczyli też podziemia, w których znajduje się niezwykła wibroizolatornia. Dowiedzieli się, że inspiracją dla architekta był instrument muzyczny: kształt budynku i materiał elewacji imitujący drewno przypominają pudło rezonansowe instrumentu strunowego, natomiast kolorystyka foyer, poprzez czerń ścian i biel balkonów, nawiązuje do klawiatury fortepianu. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów była również możliwość wysłuchania części próby generalnej orkiestry symfonicznej. Wycieczkę zakończyło wspólne śpiewanie w Sali Edukacyjnej. Zapraszamy do galerii!