LEGENDA O MOSTKU CZAROWNIC

Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią p. Ewą Czuszkiewicz 8 stycznia 2016r. po raz kolejny uczestniczyli w niekonwencjonalnych zajęciach w MultiCentrum. Ich tematem był Mostek Czarownic, czyli kładka łącząca wieże północną i południową na katedrze św. Marii Magdaleny na ulicy Szewskiej. Dzieci poznały piękną i mądrą legendę związaną z kładką przekazaną w bardzo atrakcyjnej formie teatru Kamishibai, która ich zaczarowała. Potem uczniowie obejrzeli slajdy dotyczące tego zabytku, rozwiązywali zagadki, a na komputerach projektowali swoje mostki czarownic, później budowali je z klocków k’nex. Zajęcia w MultiCentrum były wstępem do kolejnej wycieczki – zdobycia drugiej z pięciu Koron Wrocławia, właśnie Mostka Czarownic. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)