BLIŻEJ AFRYKI

W ramach Tygodnia Życzliwości i Tolerancji trzecioklasiści gościli zaproszonego przez p. Ewę Czuszkiewicz lekarza weterynarii pochodzącego z Mali – pana Idrissa Sanogho. Gość opowiadał dzieciom o swojej afrykańskiej ojczyźnie, warunkach życia, florze, faunie. Uczniowie dowiedzieli się także o używanych w Mali językach, między innymi egzotycznym języku – bambara, o szkołach, codziennym życiu, jedzeniu, pracy. Ciekawa opowieść pana Sanogho zainspirowała wiele pytań. Przybliżeniu Mali pomogły także prezentowane zdjęcia. Spotkanie zakończyły poczęstunek i wspólna fotografia.