DRUGA KORONA ZDOBYTA

Uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz 14 stycznia wspięli się po kilkuset kamiennych schodach kościoła pw. Marii Magdaleny, aby zdobyć legendarny Mostek Czarownic łączący dwie wieże. Trasa nie należała do najłatwiejszych, ale dzieci zdobyły wieżę, z której roztaczała się piękna panorama miasta. Uczniowie odszukiwali znane im miejsca: Ratusz, katedrę, Sky Tower, Rynek. Trasa powrotna okazała się trudniejsza niż wejście na górę, a strome kamienne schody nie zachęcały do wyścigów. Pierwszoklasiści zdobyli drugą z pięciu Koron Wrocławia, czyli najwyższych punktów miasta, a nagrodą była nie tylko pieczątka w okolicznościowej książeczce, ale wspomnienie niezwykłych widoków Wrocławia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!