MATEMATYCZNE SUKCESY

Styczniowe informacje o XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny, który odbył się w listopadzie, ucieszyły nie tylko nauczycieli matematyki. W konkursie wzięło udział blisko 62 tysiące uczestników, wśród których wyłoniono 442 laureatów. Z Ekoli w rozgrywce wzięło udział 63 uczniów z klas 2-6 szkoły podstawowej. Wśród uczestników z klas 2-3 najlepsza okazała się Lena Szafrańska z klasy drugiej, która uzyskała 115 punktów (77%) i dyplom za bardzo dobry wynik. Wśród uczniów z klas 5-6 sukces odniosła Maja Kurczyna z klasy 5b, zdobyła 145 punktów na 150 możliwych do zdobycia (97%) i zajęła 22. miejsce w kraju, a 5. miejsce w województwie. W nagrodę może pojechać na tygodniowy obóz w Serpelicach. Wysoko uplasowała się również uczennica klasy 6 Wiktoria Bryke, która zdobyła 132,5 pkt. (88%) i zajęła 117. miejsce w kraju, a 15. w województwie. Oprócz dyplomu za bardzo dobry wynik otrzymała darmowy udział w konkursie MAKS. Wśród uczniów, którzy zdobyli dyplomy za bardzo dobry wynik, są także Maciej Wajda z klasy 5b (82,5%), Krzysztof Smardz z klasy 6 (80%) i Szymon Zawodny z klasy 5a (70 %). Gratulujemy wszystkim laurów i sukcesów.