SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

W ubiegłym roku szkolnym ZS EKOLA zdobyła certyfikat Szkoły z Klasą 2.0. Projekt kontynuowany jest również w tym roku. Organizowana przez CEO projekt ma na celu wspieranie szkół w przygotowywaniu młodych ludzi do życia w nowoczesnym świecie i w wychowywaniu ich na aktywnych obywateli, którzy chcą się uczyć i potrafią podejmować nowe wyzwania. Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i Odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie, toteż organizatorzy i uczestnicy skupią się tym razem na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań, aby pokazać uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu. Udział w projekcie trwa cały rok od września do końca sierpnia. W każdej szkole w programie bierze udział Zespół 2.0.

W EKOLI w tym roku w jego składzie znaleźli się: p. dyr. J. Węglowska, p. A. Polańska (koordynator programu), p. A. Domaradzka-Bocian oraz p. A. Ściepuro. Wszyscy członkowie Zespołu 2.0 biorą aktywny udział w programie: realizują swoje zadania i opisują je na platformie e-coachingowej oraz wspólnie planują działania i zmiany, które będą chcieli wprowadzić w danym roku szkolnym. Wspólnie z nauczycielami swoje zadania realizują również uczniowie: mogą prowadzić blogi, na których relacjonują, jak wykorzystują TIK do nauki, jak uczą innych czy realizują projekty. W EKOLI w ramach Szkoły z Klasą 2.0 realizowane będą m.in. projekty edukacyjne gimnazjalistów, spotkania czytelnicze w Teatrze Muzycznym Capitol, zostaną zorganizowane Targi 2.0 (I semestr) oraz Festiwal Nauki (II semestr). Wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców zainteresowanych, pomysłowych i chętnych do działania zapraszam do współpracy!