ODYSEUSZE W FINALE

Dwie odysejowe drużyny 27 lutego 2016 roku na eliminacjach regionalnych Odysei Umysłu prezentowały rozwiązania Problemów Długoterminowych. Grupa uczniów z klas piątych (Natalia Dziemieszkiewicz, Sylwia Popek, Martyna Jędrzejko, Maja Kurczyna, Martyna Tatarek, Dominik Andrulewicz i Marysia Dziurdzia) zaprezentowała przedstawienie „Nowe życie rzeczy”, a nieco później zmierzyła się ze słownym Problemem Spontanicznym. W obu etapach konkursu uczniowie wypadli doskonale, zdobywając najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej.

Debiutanci w Odysei Umysłu z klasy czwartej (Mikołaj Piejko, Weronika Wołkowska, Maks Pordzik, Ala Dróżdż, Martyna Kanurska, Hanna Orczyk i Mateusz Lizurej) zaprezentowali swoje autorskie przedstawienie: „Bajka masowego rażenia” oraz, jak ich starsi koledzy, przystąpili do słownego Problemu Spontanicznego, którego treść jest tajemnicą do dziś. Ich rozwiązania także zostały wysoko ocenione i w swojej kategorii wiekowej zdobyli pierwsze miejsce.

Obie drużyny awansowały do Ogólnopolskiego Finału, który po raz pierwszy w historii programu odbędzie się 2 i 3 kwietnia w Gdyni.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach!

Zdjęcia z eliminacji