EDUKACJA FILMOWA NAJMŁODSZYCH

Uczniowie klasy 1a pod opieką p. Marty Gościmińskiej kontynuują edukację filmową w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca osób tworzących filmy: aktora, reżysera, scenografia, kostiumografa, scenarzysty. Poznały różnicę między filmem z dubbingiem i z lektorem. Ostatnio brały udział w zajęciach na temat ekranizacji filmowej, istoty przekładu tekstu na język filmu.

W lutym i w marcu dzieci obejrzały dwa filmy: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny Von Broms” oraz „Ronja, córka zbójnika”. Obrazy były inspiracją do rozmów o roli dorosłych w życiu najmłodszych. Wspólnie próbowano odpowiedzieć na pytania: jak dzieci mogą pomóc dorosłym w ich pracy oraz w życiu, jak zachować się w sytuacjach, gdy dorośli postępują niewłaściwie? Po obu seansach uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, wykonali ozdobną okładkę na zeszyt oraz plakat do filmu, który jest ekranizacją ulubionej książki. Zapraszamy do galerii!