WYSTAWA W HYDROPOLIS

7 marca 2016 r. uczniowie wszystkich czterech klas Edukacji Wczesnoszkolnej pod opieką wychowawczyń zwiedziły Hydropolis, czyli interaktywną wystawę poświęconą wodzie. Organizatorem wystawy jest wrocławskie MPWiK. Dzieci pod opieką przewodników zwiedzały wystawę, krążąc po kolejnych strefach. Obejrzały film o powstaniu naszej planety oraz narodzinach wody. Scenografię tworzyła wspaniała, olbrzymia, obracająca się kula ziemska. Przy dźwiękach muzyki zwiedzały sonar głębinowy oraz replikę batyskafu Trieste, który w 1960 roku eksplorował najgłębsze miejsce na Ziemi. W Strefie Oceanu Życia były atakowane przez rekiny, poznawały ewolucję i różnorodność form żywych organizmów. W Strefie Człowiek i Woda poznały kopię rzeźby Michała Anioła „Dawid”. W Strefie Historia Inżynierii Wodnej dzieci przeniosły się w świat starożytności, poznając niezwykłe wynalazki i rozwiązania inżynieryjne sprzed tysięcy lat. W kolejnej sali – Miasto i Woda uczniowie poznali współczesne systemy zarządzania wodą w największych miastach świata, bawili się interaktywnym planem Wrocławia, oglądając między innymi projekcję powodzi z 1997 r. Na koniec zwiedzania, poruszając wielkimi wiszącymi walcami, doświadczyły odgłosów burzy.

Wystawa w Hydropolis przyniosła wiele wrażeń i pozwoliła odkryć różne wodne tajemnice.

zdjęcia - zobacz tutaj