TYDZIEŃ KSIĄŻKI W EKOLI

Już po raz dziewiętnasty obchodzony jest 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Ta data związana jest z rocznicami urodzin lub śmierci wybitnych pisarzy, m.in. Szekspira, Cervantesa, Nabokova. W tym dniu zostanie także zainaugurowany Tydzień Książki w EKOLI. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie podarują sobie wzajemnie książki, będą rozmawiać na temat ulubionych lektur, a także stworzą klasowy ranking „książek marzeń”. Ich sugestie będą miały znaczący wpływ na nowe zakupy beletrystyki do szkolnej biblioteki. Zachęcamy wszystkich uczniów EKOLI do czytelniczej aktywności, nie tylko 23 kwietnia.