ODKRYWANIE WROCŁAWIA I NIE TYLKO

Kwietniowy wtorek 2016 roku przywitał Wrocław wspaniałą, słoneczną pogodą. W tej sprzyjającej aurze rozpoczęła się piesza wycieczka ulicami Wrocławia uczniów EKOLI z klas 4, 5a i 5b Szkoły Podstawowej. Podzieleni na mniejsze grupy mieli przed sobą różne ciekawe zadania: policzenie rzeźb w instalacji „Przejście”, zmierzenie szerokości chodnika pod Arkadami, wypatrywanie krasnoludków i odnotowanie swoich spostrzeżeń na własnoręcznie szkicowanym planie to tylko niektóre z wyzwań, jakie stanęły przed młodymi odkrywcami. Kolejny etap wycieczki to zajęcia w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy. Dzieci zapoznały się z ciekawą historią zamku oraz uczestniczyły w dwóch warsztatach. Dzięki wysiłkom i talentom uczniów w pracowni ceramiki powstało kilka prac inspirowanych miejscem, w którym się znaleźli, a wśród nich wieże zamkowe i smoki. Z dużym zainteresowaniem przyjęto także warsztaty historyczne, podczas których uczniowie zapoznali się z elementami stroju i pisma Słowian. Gęsie pióra, atrament i papier czerpany to narzędzia, którymi mogli posługiwać się w pierwszych próbach pisania głagolicą. To był wspaniały, odkrywczo-artystyczny wrocławski dzień.