OWOCOWO-WARZYWNE AUTOPORTRETY

Na początku kwietnia uczniowie klasy 1b pod opieką p. Ewy Czuszkiewicz poznawali tajemnice warsztatu włoskiego artysty i inżyniera Giuseppe Arcimboldo, który tworzył ekscentryczne obrazy owoców, warzyw i zwierząt przybierających ludzkie kształty. Dzieci poznały wiele jego prac, na przykład cykle „Pory roku”, „Żywioły”. Następnie na komputerach pracowały nad własnym autoportretem stworzonym z owoców i warzyw. Druga część zajęć odbyła się w Parku Południowym. Pierwszaki podzielono na kilkuosobowe grupy, które z naturalnych materiałów znalezionych w parku tworzyły portret wychowawczyni. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach w galerii.