U PRZYJACIÓŁ W HILDESHEIM

Niemiecka część wymiany ze szkołą Robert-Bosch-Gesamtschule w Hildesheim trwała od 18 do 24 maja 2016 roku. Wzięli w niej udział szóstoklasiści z EKOLI pod opieką wychowawczyni p. Anny Domaradzkiej-Bocian i p. Renaty Durskiej, która była także tłumaczem grupy. Program wyjazdu realizowano pod hasłem „Dziedzictwo Przyrody i Kultury w Dolnej Saksonii”. Uczniowie mieszkali w niemieckich rodzinach, poznając kolegów nie tylko w szkole. Grupa zwiedziła Hildesheim, w tym piękny kościół świętego Michała, a dwa dni młodzież spędziła nad Morzem Północnym, podziwiając przyrodniczy fenomen pływów morskich. Ciekawi odpowiedzi na różne pytania o życie na dnie morskim mogli znaleźć w Centrum Informacyjnym Wattenmeer – UNESCO – rezerwat biosfery. Następny dzień poświęcony był Klimahaus w Bremerhaven. Tam uczniowie na własnej skórze mogli odczuć wszystkie strefy klimatyczne znajdujące się na linii południka 80E. Weekend spędzili w rodzinach, które zadbały o wspaniałe atrakcje (spływ kajakowy, parki zabaw, minigolf). Pożegnanie z niemieckimi kolegami było długie i pełne wzruszeń, a także obietnic kontaktu i pamięci.

Zdjęcia z wymiany