Aktualności

XIII KRZYCKI KONKURS SCENEK W JĘZYKU ANGIELSKIM

Już po raz trzynasty w EKOLI odbył się Krzycki Konkurs Scenek w Języku Angielskim, podobnie jak w ubiegłych latach patronat nad konkursem sprawował Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie prawie wszystkich grup językowych w klasach IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali wesołe scenki, które zaprezentowali podczas pierwszego etapu 16 maja (zdjęcia). Zwycięzcami tego etapu zostali: na poziomie szkoły podstawowej – zespół z klasy Va za scenkę Fire practice, na poziomie gimnazjum ex aequo zespół z klasy II za scenkę One out of seven oraz duet z III a za scenkę How to irritate people.

Dalszy ciąg zmagań konkursowych nastąpił 20 maja. Nasi reprezentanci wystąpili obok zespołów z innych szkół. Po emocjonującej i pełnej humoru rywalizacji jury, w którego skład weszły: p. Joanna Kaczmarska – z DODN-u jako przewodnicząca, p. Agnieszka Jarosz i p. Anna Kaszper – anglistki z zaprzyjaźnionych szkół, ogłosiło wyniki. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali: w kategorii szkół podstawowych – Weronika Miazek, Oliwia Bieniek i Agata Kmiecik ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kątów Wrocławskich za scenkę The Crazy Dentist, w kategorii szkół gimnazjalnych – Małgorzata Majewska i Oliwia Pordzik z Gimnazjum EKOLA za scenkę How to irritate people. Szóstka uczniów otrzymała nagrody za wyróżniające umiejętności językowe i aktorskie. Byli to Wojciech Znamiec ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu, Weronika Miazek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich, Filip Juszczak Szkoły Podstawowej EKOLA, Adam Tucholski z Gimnazjum COGITO w Zgorzelcu, Jakub Sokołowski i Małgorzata Majewska z Gimnazjum EKOLA.

Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press oraz Fundację EKOLA. Podczas obu etapów konkursu rolę konferansjerów z wdziękiem pełnili Ada Trybuchowska, Dominik Syska i Jan Wójcik.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji