W MUZEUM FARMACJI

Historię nauki i rozwój wiedzy z zakresu zdrowia i leczenia uczniowie z klas 1-3 poznali ostatnio w Muzeum Farmacji. Zwiedzając kolejne piętra muzeum, przenosili się w przeszłość, aż do czasów średniowiecza. W podziemiach bowiem obejrzeli tajemniczą pracownię alchemika, później oglądali naczynia do przygotowywania leków, poznawali dawne nazwy (pigulnica, alembik, tabletkarka), różne aptekarskie wagi, leki naturalne i syntentyczne. Dzięki wizycie w Muzeum Farmacji dzieci mogły porównać pracę współczesnych farmaceutów z tajnikami zawodu aptekarza, który kiedyś, pomagając ludziom, był i lekarzem, i alchemikiem.