PRZYRODA NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

Uczniowie klas 5, 6a i 6b udali się 19 września 2016 r. na Wydział Medycyny Weterynaryjnej do Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W zabytkowej sali wykładowej odbył się wykład „Ptasie zmysły, czyli jak widzą, słyszą i czują ptaki”. Prelekcja ilustrowana była wspaniałymi zdjęciami oraz wzbogacona o bardzo ciekawe przykłady przystosowań ptaków do środowiska i sposobu odżywiania się. Klasy 4a i 4b pojechały 20 września 2016 r. na Wydział Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym. Odbyły się tam zajęcia pt. „Chrupki i snaki – chrupiące przysmaki”. Młodzi przyrodnicy w dwóch laboratoriach zapoznali się z technologią produkcji chrupiących przysmaków.