Śniadanie daje moc

Już po raz drugi 29 listopada w szkolnej auli odbyło się święto drugiego śniadania. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych oraz IB zadziwili wszystkich swoją wiedzą, zaangażowaniem oraz pomysłowością w komponowaniu zdrowego posiłku. Śniadanie odbyło się w dwóch turach, najpierw przygotowywali je uczniowie szkoły podstawowej, potem gimnazjum i IB. Gościem specjalnym była w tym roku pani Beata Jankowska, dietetyczka i specjalistka szkoląca dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie zdrowego odżywiania. Nie tylko wygłosiła ona krótki wykład i dzieliła się z uczestnikami wiedzą, ale również wielokrotnie użyczała sprzętu do miksowania zdesperowanym szkolnym kucharzom. Na stołach pojawiły się potrawy proste, np. jogurt z owocami, jak i bardzo wyrafinowane: sushi, wytrawne naleśniki, pasty z awokado i bezglutenowe ciasteczka. Wszystkie przepisy spełniły nadrzędny wymóg, który dotyczył zupełnego zaniechania dodatku cukrów prostych (wyjątek stanowiły owoce). Jury w składzie: panie Jolanta Węglowska, Joanna Lejza i Beata Jankowska miało bardzo trudne zadanie wyłonienia najlepiej skomponowanego i najładniej podanego drugiego śniadania. Nagrody były niematerialne, ale dla uczniów atrakcyjne.

Nagrodzone zespoły z klas 4-6 szkoły podstawowej:

Nagroda – „rządzisz na WF-ie” – Nikodem Stępień, Mikołaj Dykier, Jakub Jurek (kl. 4a) oraz – Seweryn Stępień, Mikołaj Koelner, Mikołaj Piejko, Alek Birunt (kl. 5).

Nagroda – „dzień bez przygotowania” – Simona Kończyło, Paulina Kamińska, Maria Dziurdzia, Maja Kontecka (kl. 6b).

Nagrodzone zespoły z klas gimnazjalnych i IB:

Nagroda – „dzień bez przygotowania” – cały zespół klasowy preIB, Zofia Kurek, Stanisław Wróbel, Tomasz Gmytrasiewicz (kl. 1g), Witold Warmuzek, Oskar Mikina, Mikołaj Chudzikowski (kl. 3g).

Nagroda – „noc w EKOLI” – Anna Cieplik, Olivier Manczak-Mancewicz, Marcin Zubrzycki, Weronika Sienkiewicz (kl. 1g).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!