Z PASJĄ I TALENTEM…

W czwartek 9 lutego 2017 roku punktualnie o godzinie 17.30 rozpoczął się w EKOLI wspaniały „Wieczór Talentów”. Prezentowali się uczniowie, którzy wcześniej zgłosili się na szkolne eliminacje, by wystąpić tego dnia przed większą publicznością. Oprócz tłumnie obecnych rodziców, nauczycieli, uczniów swoją obecnością zaszczyciła nas aktorka Teatru Muzycznego Capitol pani Justyna Szafran. Występujący na szkolnej scenie młodzi artyści oczarowali publiczność wdziękiem, pasją i rozmaitymi talentami. Podziwiano taniec towarzyski, grę na skrzypcach, perkusji, pianinie, umiejętności wokalne, literackie, taniec nowoczesny, a nawet jazdę na monocyklu. Szczególnie emocjonująca była ostatnia część wieczoru. Wystąpił bowiem zespół specjalnie stworzony przez gimnazjalną młodzież z okazji tego koncertu i zaprezentował długo oklaskiwany „Dom wschodzącego słońca”. Ci wielce utalentowani młodzi ludzie to Ada Trybuchowska (pianino), Ania Cieplik (wiolonczela), Marysia Salwa (gitara basowa i śpiew), Mikołaj Chudzikowski (gitara solowa) oraz Aleksy Domke (perkusja), były uczeń EKOLI. Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim na zakończenie „Wieczoru Talentów” pani Justyna Szafran, śpiewając wspólnie z uczniami strofę pięknej ballady. Muzycy byli niezwykle szczęśliwi i wzruszeni. Mamy nadzieję, iż czar tego wieczoru pasji i talentów pozostanie na długo w pamięci wszystkich, a w przyszłym roku szkolna scena powita kolejnych młodych zdolnych uczniów.