OSSOLIŃSKIE ABC

Uczniowie klasy 2b rozmiłowani w książkach nie mogli nie odwiedzić Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich. W mokry kwietniowy dzień pod opieką wychowawczyni Ewy Czuszkiewicz dzieci dotarły na ulicę Szewską, aby poznać bliżej zabytkowy obiekt.

Drugoklasistów zauroczył zostały już ossoliński ogród, enklawa ciszy, tradycji i historii. Stara studnia przed wejściem czarowała wszystkich. Wewnątrz budynku podziwiano łukowe sklepienia, piękne malowidła ścienne, wczuwając się w atmosferę powagi i nauki. Prowadząca spotkanie przybliżyła dzieciom postać założyciela Ossolineum, historię miejsca i księgozbiorów. Uczniowie poznali pojęcie bibliofila, inicjału. Ozdabiali kserokopie stron ze starych książek, rozwiązywali zagadki. Półtoragodzinne zajęcia minęły niepostrzeżenie. Kolejne spotkanie z tajemnicami Zakładu już niebawem.