Z KALIGRAFIĄ NA CO DZIEŃ

4 kwietnia odbył się w EKOLI szkolny etap I Ogólnopolskiego Konkursu „Z kaligrafią na co dzień”, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zadanie polegało na przepisaniu dostarczonego przez organizatorów tekstu w sposób jak najpiękniejszy. Wykładowcy uczelni artystycznych, malarze, graficy oraz nauczyciele języka polskiego, którzy zasiądą w jury organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS konkursu, ocenią kształt liter, sposób ich łączenia, proporcje, czytelność i organizację przestrzenną tekstu. Wyniki konkursu poznamy 17 maja 2017 roku.