JAK ZDOBYĆ ZAUFANIE?

Kwietniowe lekcje języka polskiego w klasie 6b poświęcone były m.in. na pracę z powieścią Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy”. Tematem przewodnim związanym z lekturą było zdobywanie zaufania. Uczniowie przyglądali się opisanym przez autorkę relacjom rodzinnym bohaterów, zastanawiali się, czym jest i z czego wynikała ich obcość, porónywali losy Zenka i Dunaja oraz analizowali, w jaki sposób rodzą się zaufanie i przyjaźń. Podsumowaniem cyklu lekcji były zajęcia, na których uczniowie opowiadali o tym, jak zdobywali zaufanie swoich czworonożnych (i nie tylko) przyjaciół. Usłyszeliśmy zatem ciekawe historie o kotach, psach, koniach, rybkach, a nawet o żółwiu. Kilkoro z nich – dwa urocze koty i dwa piękne psiaki - pojawiły się nawet na lekcji. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji lekcji!