ZIELONA SZKOŁA W KROŚNICACH

Uczniowie z klas 1-3 spędzili trzy kwietniowe dni w Krośnicach. Choć Zielona Szkoła dla większości pierwszoklasistów to pierwszy wyjazd bez rodziców, dzieci spisały się doskonale, zwłaszcza że nie brakowało im atrakcji. Realizując program edukacji ekologicznej, uczniowie poznali nie tylko okolice Krośnic w czasie wycieczki do lasu czy zwiedzając Muzeum Ziemi. Odwiedzili też ekologiczne gospodarstwo, oglądali sprzęt rolniczy, a także zwierzęta hodowlane, w praktyce sprawdzili tez swoje umiejętności w produkcji śmietany, twarogu czy mąki. Inne atrakcje to zajęcia na basenie i warsztaty o gadach i płazach. Zielona Szkoła w Krośnicach to dla najmłodszych uczniów EKOLI intensywny, pracowity, ale również przyjemny i na długo zapamiętany czas.