NIEZWYKŁE ŻYCIE PSZCZÓŁ

W kwietniu uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach pszczelarskich. Ubrany w strój bartnika prowadzący zajęcia przybliżył wszystkim historię bartnictwa i pszczelarstwa. Dzieci podziwiały różne rodzaje uli, ale przede wszystkim mogły obserwować w szklanym ulu życie pszczół. Degustowały również miód i pszczeli pyłek oraz własnoręcznie wykonały woskową świeczkę. Certyfikat udziału w warsztatach, słoiczek miodu oraz drewniana pałka do jego nabierania to na pewno miłe pamiątki, ale ważniejsza jest wiedza, którą uczniowie zdobyli w czasie tych interesujących zajęć na temat niezwykłego życia i zwyczajów pszczół oraz zdrowotnych właściwości miodu.