UWOLNIJ KSIĄŻKĘ – BOOKCROSSING

Uczniowie EKOLI kolejny już raz wzięli udział w akcji „Uwolnij książkę - Bookcrossing”, 27 kwietnia wymieniając się książkami. Funkcjonująca w Polsce od 2003 roku idea bookcrossingu zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i w niedługim czasie stała się popularna na całym świecie. Celem akcji jest podnoszenie poziomu czytelnictwa i zachęcanie do czytania. Ekolowe „krążące książki” uczniowie wymieniali w trakcie godzin wychowawczych, dzieląc się również swoimi czytelniczymi doświadczeniami. Kolejna okazja do przyłączenia się do akcji już w maju podczas DNI KSIĄŻKI W EKOLI.