ROK Z MUZYKĄ

Dwoma koncertami w kwietniu i w maju uczniowie z klas 1-3 zakończyli całoroczną edukację muzyczną w ramach cyklu „W krainie Pani Muzyki”. W kwietniu koncert nawiązywał do znanej dzieciom baśni braci Grimm „Wilk i koźlęta”, którą muzycy opowiedzieli dźwiękami saksofonu, trąbki, gitary basowej i syntezatora. W maju uczniowie uczestniczyli w koncercie „Słoń, pingwin i wąż, czyli w muzycznym zoo” (zdjęcia). Głosy zwierząt – bohaterów wierszy Jana Brzechwy naśladowało wiele instrumentów, na przykład trąbki i gitara. Dzięki koncertom dzieci poznały niezwykłe historie opowiedziane za pomocą muzyki i odkryły jej piękno oraz różnorodność.