W KSIĄŻĘCYM MIEŚCIE

Po podróży pociągiem uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Ewą Czuszkiewicz dotarli do Brzegu, aby zwiedzić Zamek – Muzeum Piastów Śląskich. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści przewodnika o śląskim Wawelu i obejrzały sarkofagi w podziemiach. Podobały się im zrekonstruowane ubiory śląskich książąt oraz makiety przedstawiające gród kasztelana w Ryczynie i książęce miasto Brzeg. Pamiątki z muzealnego sklepiku będą przypominały drugoklasistom to historyczne miejsce. Drugim ważnym punktem wycieczki było przybliżenie uczniom pracy policji i wizyta w komendzie miejskiej. To był jeden z wielu ważnych w tym roku szkolnym dni w życiu klasy 2b.