TAJEMNICE OSTROWA TUMSKIEGO

Nową wrocławską scenę Teatr na Ostrowie odwiedzili uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej, obejrzeli tam przedstawienie, będące nietypową lekcją historii, „Mały Ostrów, wielki Tumski”. To opowieść oparta na legendach o miejscach i ludziach, którą przybliżył najmłodszym Pan Bazyli. Spektakl łączy żywy plan z teatrem lalkowym, piosenkami i prezentacją multimedialną, tworząc pełne humoru, ale i mądre widowisko. Po przedstawieniu zainspirowane legendami o Wrocławiu dzieci na wspólnym spacerze po Ostrowie Tumskim próbowały odkrywać tę niezwykłą przestrzeń pełna tajemnic od nowa.