SPOTKANIE AUTORSKIE

20 czerwca odbyło się Spotkanie Autorskie, w czasie którego zdolni młodzi autorzy: Marta Stokłosa, Jasmina Bos, Mikołaj Niżyński z klasy 5 SP oraz Marysia Salwa z klasy 3 gimnazjum zaprezentowali swoje prace zainspirowane sztuką. Obecni w auli uczniowie mogli zatem obejrzeć obrazy Marty wykonane do wierszy znanych polskich poetów, usłyszeli przekłady utworów Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna na język holenderski, których podjęła się Jasmina, poznali limeryki Mikołaja i wiersze Marysi. Spotkanie było zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów na lekcjach języka polskiego oraz kółku polonistycznym. Młodym autorom gratulujemu udanego debiutu.