PO RAZ PIERWSZY W RADIU

Edukacja technologiczna najmłodszych dzieci ma w EKOLI różne formy. Uczniowie z klasy 3a rozpoczęli na początku października edukację w radiu. Najpierw zwiedzili Muzeum Radia, a potem współczesne studio i mogły porównać pracę radiowców kiedyś i dzisiaj. Byli także w Radiu Ram i Radiu Wrocław podczas nadawania audycji i przesłali gratulacje zwycięzcom jednego z konkursów. W innym studiu wcielili się w radiowców, nagrywając wiersze, wiadomości, prognozę pogody, mogli też zobaczyć pracę reżysera i przekonać się, jak bardzo jest odpowiedzialna. Wizyta w radiu, pierwsza z wielu, to mnóstwo emocji i pytań, dlatego uczniowie czekają już na kolejne spotkanie.